Další informace Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

Řízení kamer HTTP povely v závislosti na stavech digitálních vstupů


Poznámka: Zařízení METEL = všechny LAN-RING switche 2. generace s fw. 45 a vyšším, IPLOG jednotky a VoIP moduly podporující Event management.

Typická aplikace

Do METEL zařízení jsou přes digitální vstupy připojena

a IP kamery podporující ovládání HTTP protokolem. Takových je většina a do současné doby (12/2013) jsme úspěšně vyzkoušeli kamery výrobců Axis, Hikvision, Panasonic, Riva, Samsung, Sony, Vivotek...

Poznámka: Podpora HTTP příkazů je u každého výrobce různá. Při návrhu systému s využitím HTTP příkazů proto doporučujeme poradit se s naší technickou podporou.

Nastavení - 1. krok

Nastavení IP adresy a přihlašovacích údajů kamer. Ovládaná kamera nemusí být připojena přímo do METEL zařízení, kde jsou uloženy HTTP povely, ale může být ovládána vzdáleně, přes LAN. Lze tak jednoduše a hlavně bez přídavné kabeláže propojit vzdálené vstupy s kamerami.

pic

Nastavení - 2. krok

Ve druhém kroku již nastavujeme samotné automatické akce. V prvním příkladu je uvedeno nastavení pro nativně podporované kamery AXIS:

"Pokud je IN2 (ALARM=poplachová smyčka) ve stavu ALARM, otoč kameru č. 6 na preset č.3"

Poznámka: HTTP povely pro nastavení presetů a zobrazení on-screen textů kamer AXIS jsou uloženy přímo v paměti METEL zařízení.

pic

V případě, že chcete ovládat kamery jiných výrobců než AXIS, kopírují se příkazy do menu Extension / CAM / User commands a

pic

pro jejich vykonání stačí vybrat režim HTTP GET nebo HTTP PUT a číslo příkazu z menu Extension/CAM/User commands.

pic

 

 

Související produkty