Další informace Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
 

www.metel.eu

VIDEOSIGNÁL - příklady zkreslení a korekcí

VIDEOSIGNÁL - půlsnímek

Na snímku je půlsnímek skládající se z jednotlivých řádků. Obraz tvoří liché a sudé půlsnímky které se zobrazují prokládaně. Norma PAL - každý půlsnímek má délku 312,5 řádku. Tj celý snímek=625 řádků. 50 půlsnímku za sekundu x 312,5 řádků = 15625 řádků za sekundu.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - vertikální zatemňovací puls

Kurzory vymezují rozsah vertikálního zatemňovacího pulsu mezi lichým a sudým půlsnímkem.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - vertikální zatemňovací puls

Kurzory vymezují rozsah vertikálního zatemňovacího pulsu mezi lichým a sudým půlsnímkem. V levé spodní části je patrný vertikální synchronizační puls.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - vertikální synchronizační puls

Kurzory ohraničují vertikální synchronizační puls.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - jeden řádek z analogové kamery

Na oscilogramu je zachycen 364. řádek z analogové kamery. Špičková hodnota Vpp (volt peak-peak) je dle normy 1Vpp. Výrobci průmyslových kamer ovšem dimenzují výstupní úroveň na cca 1,2-1,4Vpp čímž částečně kompenzují útlum na dlouhých kabelech.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - jeden řádek z generátoru televizního signálu

Na oscilogramu je zachycen 539. řádek monoskopu z generátoru TV signálu. Nominální hodnota signálu je 1Vpp (volt peak-peak). Schody v signálu jsou na obrazovce zobrazeny jako vertikální pruhy. Zleva: černý pruh.....stupně šedé...a bílá vpravo

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - jeden řádek z generátoru televizního signálu

Na oscilogramu je zachycen 514. řádek monoskopu s vertikálními bursty. Orientační frekvence burstů zleva: 790kHz, 1,9MHz, 2,6MHz, 3,3MHz, 3,7....6,7MHz. Hlavně při přenosu na delší vzdálenosti po koaxiálních a stáčených vedeních dochází k útlumů těchto burstů což je nutné korigovat zesilovači s pásmovými korekcemi. Viz např: VA-BOX, RC-BOX, RC.... Pozn: Vertikální bursty se na obrazovce projeví jako vertikální čáry s tenčící se šířkou zleva doprava.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - horizontální sychronizační puls

Kurzory zachycují aktuální amplitudu synchronizačního pulsu. Dle normy má tvořit 25% celkové amplitudy (Vpp) videosignálu.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - horizontální sychronizační puls

Kurzory vymezují začátek a konec horizontálního synchronizačního pulsu.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - burst barvonosné

Kurzory vymezují amplitudu burstu barvonosné frekvence 3,58MHz (PAL). Tento burst je důležitý pro správné dekódování barev. Malá amplituda (zatlumení přenosem) způsobí částečnou nebo úplnou ztrátu barev. Tento problém lze řešit např. nasazením korekčních videozesilovačů s pásmovými korekcemi. Korekční stupeň je součástí i všech námi vyráběných twist přijímačů.

OS |

OS

VIDEOSIGNÁL - burst barvonosné

Detail burstu barvonosné frekvence 3,58MHz (PAL).

OS |

OS

Uživatel:

Přihlásit